Великодний Хліб: рецепт, що передається віками

Цей рецепт - випробуваний. Його передавали із покоління в покоління в родині, яка жила на Львівщині. Пізніше, в еміграції у Сполучених Штатах паска випікалася за цим же рецептом ще трьома поколіннями. Оскільки я знаю, що галичани - майстри випічки (досить згадати знамениту родину Дарії Цвєк та її книги про солодке печиво, якою керувалось не одне покоління), то я попросила поділитись зі мною цим рецептом і  спекла за ним паску. Вона вийшла така чудова, що я вирішила поділитись з іншими, хто любить Великодний Хліб.  
Прим. Пишу "горнятко" щоб зберегти стиль старого рецепту. Горнятко - то невелика чашка. Я переміряла: це 1 кап, це 1 склянка (не дуже велика, стандартна) - 175 мл
 
4 горнятка молока, 3 горнятка цукру, 12 жовтків, 6 цілих яєць, 4 пачки сухих дріжджів (можна й свіжі), 3/4 фунта (340 г) масла, 12 горняток муки , ваніль, шкірка цитрини (лимона) за бажанням.

1. Яйця добре збити з цукром.

2.  Молоко спарити (довести до кипіння, але не кип"ятити) і залити ним втерті з цукром яйця. Вливаючи, весь час добре розмішувати. Додати 2 горнятка молока.Поставити на холод, щоб все стало літнім.

3.Дріжджі розвести у молоці із ложкою цукру (як зазвичай). Коли підійдуть, влити до охололої суміші. Додати решта муки.

4. Добре вимісити. Місити біля 30 хвилин. 

5.Додати масло (розм"якшене) і місити ще 5 хвилин (або й менше). Покаласти на тепло, щоб підійшло.

6. Форми для випечки змастити маргарином і обсипати білою кришкою.

Тіста викладати у форми, щоб воно заповнило їх на 1/3. Знову покласти на тепло, щоб підійшло. Тоді змастити верх збитим яйцем (можна лише жовтком, можна змішати жовток із білком) та покласти випікати. 

Пекти при температурі 191 Цельсія 10 хвилин, потім при температурі 163  - 30 хвилин, далі при  135  - ще 10 або менше. 

Гарного Великодня!